Wersje językowe

Spirometr Spiromagic kieszonkowy iOS and Android

Spirometery Spiromagic .png
  • promocja
  • nowość
Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 1 099,95 zł 1 259,00 zł 1099.95
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Spiromagic
Kod produktu: 1132

Opis

Spirometr SPIROMAGIC z aplikacją na smartfona iOS i Android

SPIROMAGIC to połączenie urządzenia i aplikacji do monitorowania stanu płuc. Umożliwia on przewlekle chorym pacjentom, sportowcom, lekarzom i innym osobom codzienne kontrolowanie czynności płuc, a tym samym zapobieganie chorobom, niepotrzebnym atakom i wizytom u lekarzy. Podczas wydechu (do urządzenia) aplikacja mierzy dane i zapisuje je w bazie danych, umożliwiając sprawdzenie danych, przełączeniu się między telefonami oraz urządzeniami. Urządzenie może być używane zarówno jedną ręką, jak i obiema (na przykład jeśli użytkownik ma drżące ręce).

Spiromagic to doskonały przykład perspektywicznego myślenia projektowego i rozwiązania tworzonego z użytkownikami. Projektant, inżynier i przedsiębiorca opracowali mapę potrzeb, a użytkownicy pomogli rozwiązać poważny problem zdrowotny dla osób ma obniżoną czynność płuc. Urządzenie zostało nagrodzone przez Danish Design Award.

Spirometr - oddechomierz opis urządzenia 

Czy wiesz że oddychamy około  20 000 razy dziennie, a dorosły człowiek robi od 16 do 24 oddechów na minutę? Płuco to bardzo ważny organ, które odpowiedzialny jest za wymianę gazową - oddychanie. Płuca dorosłego człowieka mogą pomieścić do ok. 5 litrów powietrza. Spirometr (dawniej po polsku używano nazwy: oddechomierz) to urządzenie pomiarowe służące do badania pojemności i innych parametrów płuc. Urządzenie przeznaczone jest do przeprowadzania testów spirometrycznych: rejestruje objętość i prędkość powietrza wdychanego i wydychanego.  
 
Spirometr Spiromagic pozwala użytkownikom śledzić stan płuc i zapewnia w czasie rzeczywistym wgląd w podstawowe parametry organu. 

Przeznaczenie

Spriomagic® skierowany jest przede wszystkim do osób z POChP i astmą, a także sportowców. Urządzenie służy do wykonywania testów czynności płuc w celu zmierzenia, ile powietrza użytkownik może wydychać z płuc. Ilość powietrza jest mierzona w litrach.

Wskazania do użycia

Spiromagic® mierzy parametry oddechowe pacjenta, w tym stosunek FEV1, FEV6, FEV1 / FEV6 i PEF. Urządzenie to ręczny spirometr przeznaczony do pomiaru czynności płuc u dorosłych i dzieci od 6 roku życia wzwyż.
 
Spiromagic® może być stosowany przez lekarzy, terapeutów oddechowych, pracowników służby zdrowia lub pacjentów. Testy u dzieci poniżej 14 lat muszą być przeprowadzane pod nadzorem osoby dorosłej.
 
Ustnik Spiromagic® wykonany jest nieinwazyjnego tworzywa. Ustnik może być ponownie użyty tylko wtedy, gdy urządzenie jest stosowane przez tego samego użytkownika. Gdy urządzenie jest używane przez więcej niż jedną osobę, ustnik należy wymienić.

Mierzone wartości

• Peak Expiratory Flow (PEF) - Maksymalna prędkość wydychanego powietrza.
• Wymuszona objętość wydechowa w ciągu jednej sekundy (FEV1) - ile powietrza jesteś w stanie wydychać w pierwszej
sekundzie, mierzonej w litrach.
• Wymuszona objętość wydechu w ciągu sześciu sekund (FEV6) - ile powietrza jesteś w stanie wydychać w ciągu sześciu sekund, mierzonego w litrach. Zwykle większość powietrza w płucach jest wydychana po sześciu sekundach.
• Współczynnik FEV1 / FEV6 - stosunek FEV1 do FEV6

Telemedycyna

Urządzenie jest gotowe do zastosowań w  telemedycynie i jest zaprojektowane do użytku profesjonalnego screening, a także do monitorowanie domowego. 
Spirometr Spiromagic jest wyposażony w bezpłatną aplikację na smartfona, która jest przyjazna dla użytkownika wizualizuje podstawowe parametry płuc i pozwala śledzi wykonane już testy.
 
Aplikacja zapewnia również użytkownikom informacje o czynnikach zewnętrznych, które mogą wpływać na ich funkcje płuc, takie jak lokalizacja, temperatura, wilgotność, wiatr prędkość / kierunek i ciśnienie powietrza. 
 
Urządzenie zostało zaprojektowane do codziennego monitorowania stany płuc również w przypadku niedoświadczony użytkowników.
 

API

API jest gotowe do integracji z platformami medycznymi.
 
Wyniki testów płucnych są automatycznie zapisywane w bezpiecznej bazie danych i może być pobrane w dowolnym momencie.
 
Wyniki dostarczone przez Spiromagic spełniają międzynarodowe standardy w spirometrii (medycynie oddechowej).
 

Kieszonkowy spirometr zakres badań:

Monitorowanie domu parametrów:
FEV1, FEV6, FEV1 / FEV6, PEF,
FEV1 / RefFEV1
Szacunkowy wiek płuc (ELA),
Lokalizacja, temperatura, wilgotność,
Prędkość wiatru / kierunek, powietrze
Ciśnienie
 
Przeznaczony do stosowania w szpitalach, ośrodkach ochrony zdrowia i do domowego testowania stanu płuc.
  
Zaprojektowane i
Wyprodukowano w
Dania

Stosowanie 

Oto jak wykonać pomiar: 
1. Kliknij "Spiromagic®" w menu. 
2. Usiądź podczas pomiaru (chyba, że lekarz powiedział inaczej). 
3. Kliknij "Rozpocznij test". Gdy "Start" zmieni kolor na zielony, aplikacja jest gotowa do pomiaru. 
4. Spójrz przed siebie, wyprostuj swoją postawę i weź głęboki oddech, trzymając urządzenie przy ustach. Teraz umieść ustnik w ustach, z ustami mocno zaciśniętymi wokół niego. Upewnij się, że ustnik nie jest zablokowany przez język lub zęby, ponieważ może to wpłynąć na pomiar. 
5. Wydychaj tak mocno i tak szybko, jak tylko możesz, tak długo, jak to możliwe. Jeśli podczas pomiaru wystąpią jakiekolwiek błędy, na wyświetlaczu pojawi się komunikat o błędzie. 
6. Po wykonaniu pomiaru nowy pomiar można wykonać po około 30 sekundach. Możesz zrobić nowy pomiar, gdy "Start" zmieni kolor na zielony. Powinieneś wykonać trzy pomiary, z których co najmniej dwa muszą być takie same. Jeśli musisz, możesz wykonać więcej niż trzy pomiary. Na podstawie pomiarów funkcja płuc zostanie automatycznie obliczona w aplikacji. 
7. Po wykonaniu wszystkich trzech pomiarów, kliknij "Gotowe", a następnie "Zapisz", aby zapisać swój pomiar. Możesz teraz wyświetlić szczegóły każdego pomiaru. 
8. Wszystkie twoje poprzednie pomiary można zobaczyć w "Historii", gdzie możesz także dodawać komentarze do twoich pomiarów.   

Mierzone wartości:

• Peak Expiratory Flow (PEF) - Maksymalna prędkość wydychanego powietrza.
• Wymuszona objętość wydechowa w ciągu jednej sekundy (FEV1) - ile powietrza jesteś w stanie wydychać w pierwszej sekundzie, mierzonej w litrach.
• Wymuszona objętość wydechu w ciągu sześciu sekund (FEV6) - ile powietrza jesteś w stanie wydychać w ciągu sześciu sekund, mierzonego w litrach. Zwykle większość powietrza w płucach jest wydychana po sześciu sekundach.
• Współczynnik FEV1 / FEV6 - stosunek FEV1 do FEV6
 
FIRMA:
SPIROMAGIC APS
FIRMA PROJEKTOWA:
SANDHOLT ID
PROJEKT PRODUKTU I GRAFIKI, BUDOWA:
JESPER SANDHOLT
INŻYNIERIA:
MARTIN HANSEN, MOVE INNOVATION
ROZWÓJ BIZNESU:
JØRGEN OLE KJÆR, SPIROMAGIC APS
 
 
 

Dane techniczne

Ustnik wielokrotnego użytku TAK
Następujące standardy QA / GMP TAK
Zaprojektowane i wyprodukowane według ISO 13485: 2003
Standard bezpieczeństwa medycznego Urządzenia medyczne 93/42 / EWG
Standardy bezpieczeństwa IEC 60601-1: 2005
Standardy wydajności ISO 26782: 2009 ATS / ERS 2005
Transmisja danych Bluetooth® (4.0 lub nowszy)
Deklaracja zgodności FCC TAK
Znak CE TAK
Zasilanie 2 x 1,5 V AAA
Waga netto 59,3 g ± 2 gram
Wymiary (mm) 120 x 63 x 20
Dokładność testów <+/- 3%
Interfejs API gotowy do integracji z platformami telemedycznymi

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl