Wersje językowe

Sklep ze sprzętem medycznym dla Lekarza Poznań. Telemedycyna Medyczne Instrumenty i Urządzenia

Telemedycyna 2020

Jedynie telemedycyna pozwoli nadrobić zaległości w ochronie zdrowia.

W drugim kwartale 2019 roku na polski rynek dostarczono około 2,2 mln smartfonów - o 0,9% więcej niż rok wcześniej.

Te urządzenia mobilne wyposażone są w wielordzeniowe procesory i układy GPU, kamery megapikselowe i szereg czujników.

Narzędzia i systemy telemedyczne

Skorzystanie z narzędzia telemedycyny pomaga nawiązać relacje pacjenta z lekarzem jeszcze przed jego pierwszą wizytą.

 

Telemedycyna w minionych latach

 

W latach niedawnych medialnie „celebrowana”, a potem prawie zapomniana, teraz została szeroko ponownie odkryta podczas blokady narzuconej przez koronawirusa.

 

Jest szansa aby w nadchodzących miesiącach może wreszcie wystartować i utrzymać. Chodzi o to, aby zwiększyć liczbę wizyt i diagnoz za pośrednictwem Internetu, aby móc pozbyć się zaległości.

 Telemedycyna pomiar BP

Do tej pory faktycznie, nawet jeśli telemedycyna jest rzeczywistością od wielu lat, jest dosłownie ignorowana przez nasz system opieki zdrowotnej, do tego stopnia, że tego rodzaju usługi nie są dofinansowywane.

 

Ale teraz, kiedy fizyczna wizyta w klinice była ryzykowna zarówno dla lekarza, jak i pacjentów, wydaje się, że nastąpią oczekiwane zmiany.

 

Konsultacje telemedyczne

Również dlatego, że odkryto, że konsultacje zdalne pozwalają na znaczną oszczędność czasu i mogą być przydatne w usuwaniu ogromnych zaległości, które nagromadziły się w ostrej fazie sytuacji kryzysowej, kiedy wszystkie wysiłki skoncentrowano na walce w Covid.

 

 

wizyty mogą odbywać się online.

 

Zielone światło dla tych, którzy kontrolują pacjentów ze zdiagnozowaną już patologią, a także dla wszystkich tych, którzy są włączeni w ścieżki diagnostyczne i terapeutyczne, przez które krok po kroku śledzi się ewolucję choroby: w tych przypadków lekarz za pomocą narzędzi takich jak Skype, WhatsUp, może „spotkać się” z pacjentem, zilustrować wyniki analiz i badań, a być może zamówić nowe wizyty lub terapie.

 Telemedycyna

Telemedycyna  dla przewlekle chorych

 

Pacjenci którzy  na bieżąco muszą przechodzić badania kontrolne, podczas których lekarz może potwierdzić lub zmienić terapię stosownie do potrzeb. Jednakże wizyty pacjentów z ostrymi lub zaostrzonymi chorobami przewlekłymi, pacjentów słabych i niepełnosprawnych, są wykluczone: w takich przypadkach badanie lekarskie pozostaje „w bezpośredniej obecności”.

 

Technologia

 

Jeśli chodzi o część technologiczną, według dziennika z Turinu, zarządzanie wszystkim mogłoby być portalem, który ASL i szpitale powinny udostępnić, tworząc specjalne konta dla lekarzy i umożliwiając pacjentom dostęp za pomocą poświadczeń z weryfikacją tożsamości.

 


mHealth – mZdrowie nazywane również m-Health, m-Zdrowie (Mobile Zdrowie) to abstrakty – terminy używane w praktycznej medycynie do wspierania systemów obsługiwanych przez urządzenia przenośne – mobilne telefony. Terminy te są najczęściej stosowane są w odniesieniu do korzystania z mobilnych urządzeń telekomunikacyjnych, takich jak: SmartPhony, telefony komórkowe, tablety i PDA palmtopy dla ochrony zdrowia

2020 urządzenia medyczne do smartfonów - mHealth

telemedycyna 2020

Za pomocą telefonu takiego jak ten na zdjęciu (z lat 50.) możesz zadzwonić do swojego lekarza rodzinnego i uzyskać porady i recepty (do odbioru w lokalnej aptece).

Dzisiaj za pomocą smartfona pacjent może rozmawiać lub rozmawiać z lekarzem, otrzymywać cyfrową receptę i uzyskiwać jeszcze więcej. Zauważyliśmy, że tradycyjne praktyki lekarzy rodzinnych wiosną 2020 roku wykraczały poza zwykły kontakt telefoniczny, czat online, porady lub recepty za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zdolność do wczesnego diagnozowania dolegliwości w wygodnych domach pacjentów na smartfonach może prowadzić do szybszego wykrywania, co ostatecznie może obniżyć koszty opieki zdrowotnej.

W 2020 r. W przypadku połączeń domowych ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze są wyposażeni w zestawy telemedyczne - sprzęt do smartfonów: Ekuore, bezprzewodowy elektroniczny stetoskop,
Qardio, Inc. Bezprzewodowe monitory czynności życiowych z monitorem EKG, zmiennością rytmu serca, częstością oddechów, termometrem i śledzeniem aktywności, audiometr smartfonów do testowania krzyku
Pulsoksymetry smartfona
Otoskopy do smartfonów, oftalmoskopy, dermatoskopy.

Jakieś inne (sprzętowe) urządzenia medyczne można sparować ze smartfonami lekarzy / pacjentów? Skontaktuj się z nami - zajmujemy się sprzętem telemedycznym.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl