+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Stetoskopy Anestezjologiczne i do mierzenia ciśnienia

Stetoskop anestezjologiczny LUX

Stetoskop anestezjologiczny LUX
Stetoskop anestezjologiczny LUX

Stetoskop anestezjologiczny Lux to nowe oblicze stetoskopów anestezjologicznych. Wyposażony w miękkie samouszczelniające oliwki i ciepłą obwódkę głowicy. Lira stetoskopu wbudowana jest wewnątrz drenu.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

81,00 zł

Stetoskop Standard Jednostronny anestezjologiczny / do pomiaru ciśnienia

Stetoskop Standard Jednostronny anestezjologiczny / do pomiaru ciśnienia
Stetoskop Standard Jednostronny anestezjologiczny / do pomiaru ciśnienia

Solidny stetoskop anestezjologiczny wykonany z chromowanego mosiądzu, przeznaczony głównie dla anestezjologów i pielęgniarek do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Nie zawiera lateksu. Wyprodukowany w Polsce.

Dostępność: TAK

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

54,00 zł

Stetoskopowy - Pokrowiec / Etui do stetoskopów

Stetoskopowy - Pokrowiec / Etui do stetoskopów
Stetoskopowy - Pokrowiec / Etui do stetoskopów

Bardzo praktyczne etui na stetoskop, które posiada zamknięcie na suwak. Wnętrze etui jest wyścielone miękką tkaniną welurową a całość otulona jest bardzo grubą pianką - 10mm. W celu zwiększenia bezpieczeństwa stetoskopu etui usztywnione jest płytą PP

Dostępność: TAK

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

79,00 zł

szt.

Stetoskop anestezjologiczny jest specjalnym rodzajem stetoskopu używanym przez anestezjologów do monitorowania pacjentów podczas procedur związanych z znieczuleniem. Służy głównie do oceny oddechu, ale może również być używany do monitorowania innych parametrów fizjologicznych.

Budowa stetoskopu anestezjologicznego jest podobna do innych stetoskopów, ale różni się w niektórych aspektach.

Oto główne cechy budowy stetoskopu anestezjologicznego:

Słuchawki: Stetoskop anestezjologiczny ma dwie słuchawki, które są umieszczone na końcach przewodów dousznych. Słuchawki te są często skierowane do przodu, co ułatwia anestezjologowi słuchanie dźwięków oddechowych pacjenta podczas przeprowadzania procedur znieczulających.

Przewody douszne: Przewody douszne stetoskopu anestezjologicznego są zwykle krótsze niż w innych stetoskopach. Jest to związane z faktem, że anestezjolodzy często pracują w warunkach ograniczonej przestrzeni podczas procedur znieczulających, dlatego krótsze przewody ułatwiają manewrowanie stetoskopem.

Komora dźwiękowa: Stetoskop anestezjologiczny jest wyposażony w specjalną komorę dźwiękową, która pozwala na lepsze słyszenie subtelnych dźwięków oddechowych. Ta komora zwykle ma mniejszy rozmiar niż w tradycyjnych stetoskopach.

Zawór: Niektóre stetoskopy anestezjologiczne posiadają wbudowany zawór, który pozwala na regulację przepływu powietrza. Jest to przydatne podczas procedur znieczulających, gdy anestezjolog musi kontrolować dostęp powietrza do pacjenta. 

Różnica między stetoskopem anestezjologicznym a innymi stetoskopami polega głównie na funkcjach i specjalnych cechach, które umożliwiają monitorowanie pacjentów podczas znieczulenia. Stetoskop anestezjologiczny został zaprojektowany tak, aby anestezjolodzy mogli dokładnie ocenić oddech pacjenta, kontrolować wentylację i monitorować inne parametry oddechowe, takie jak częstość oddechów, dźwięki oddechowe i obecność szmerów oddechowych.

Warto zauważyć, że stetoskopy anestezjologiczne są specjalistycznymi narzędziami, przeznaczonymi dla anestezjologów i innych profesjonalistów pracujących w dziedzinie.

Stetoskop anestezjologiczny jest często używany wraz z ciśnieniomierzem manualnym do mierzenia ciśnienia krwi. 

Krótka instrukcja jak można to zrobić:

1.Umieść rękaw mankietu na ramieniu pacjenta: Załóż mankiet ciśnieniomierza na ramieniu pacjenta, zwykle 2-3 cm powyżej miejsca, w którym zginasz ramię. Mankiet powinien być dopasowany, ale nie zbyt ciasny. Upewnij się, że pacjent jest w wygodnej pozycji i zrelaksowany.

2.Zlokalizuj tętnicę ramienną: Za pomocą opuszków palców znajdź puls tętnicy ramiennej na wewnętrznej stronie łokcia. Jest to miejsce, w którym umieścisz stetoskop.

3.Umieść stetoskop na tętnicy: Stetoskop powinien być umieszczony bezpośrednio na tętnicy ramiennej, na wewnętrznej stronie łokcia. Na pewno słyszysz pulsowanie.

4.Napompuj mankiet: Zacznij pompować mankiet, zamykając zawór na pompce i naciskając pompkę. Pompowanie powoduje, że mankiet staje się coraz ciaśniejszy.

5.Słuchaj pierwszego tętna: Podczas powolnego uwalniania powietrza z mankietu, słuchaj przez stetoskop. Pierwszy dźwięk tętna, który słyszysz, jest twoim ciśnieniem skurczowym (górnym ciśnieniem krwi).

6.Słuchaj ostatniego tętna: Kontynuuj powolne uwalnianie powietrza z mankietu. Moment, w którym przestajesz słyszeć dźwięk tętna, jest twoim ciśnieniem rozkurczowym (dolnym ciśnieniem krwi).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium