Opcje przeglądania

Waga medyczna jest narzędziem służącym do pomiaru masy ciała. Są one powszechnie stosowane w różnych środowiskach medycznych, takich jak szpitale, kliniki, gabinety lekarskie, placówki rehabilitacyjne, domy opieki, a także w domach dla osób, które wymagają regularnego monitorowania swojej masy ciała. Są one niezbędne w procesie diagnostycznym i monitorowaniu stanu zdrowia pacjenta, szczególnie w przypadku osób cierpiących na otyłość, zaburzenia odżywiania, choroby sercowo-naczyniowe i inne choroby przewlekłe.

Wagi medyczne działają na różne sposoby w zależności od ich konstrukcji i technologii. W najprostszym wydaniu, waga mechaniczna działa na zasadzie równowagi - kiedy wchodzisz na wagę, przesuwasz wskazówkę do momentu, gdy osiągnie równowagę, co oznacza, że twoja masa jest równa masie po drugiej stronie wagi. Wagi cyfrowe wykorzystują z kolei tensometry, które przekształcają nacisk (siłę spowodowaną przez masę ciała) na sygnał elektryczny, który jest następnie przetwarzany na cyfrowy odczyt masy ciała.

Przy wyborze wagi medycznej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Dokładność: Medyczne wagi powinny być wyjątkowo dokładne, ponieważ błędne pomiary mogą prowadzić do niewłaściwych ocen stanu zdrowia.

2. Zakres mierzenia: Waga powinna być w stanie pomierzyć różne zakresy masy, od bardzo lekkich do bardzo ciężkich.

3. Trwałość: Waga powinna być solidnie wykonana, aby wytrzymać regularne użytkowanie przez długi czas. Wygodę użytkowania: Waga powinna być łatwa w obsłudze i czytaniu wyników.

4. Certyfikaty i zgodność z normami: Wagi medyczne powinny spełniać odpowiednie normy i mieć odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich precyzję i bezpieczeństwo użytkowania.

Rodzaje wag medycznych: 

Waga medyczna kolumnowa elektroniczna: Ten typ wagi jest często spotykany w szpitalach i gabinetach lekarskich. Wykorzystuje ona technologię elektroniczną do precyzyjnego pomiaru wagi. Zwykle jest wyposażona w duży wyświetlacz LED lub LCD, który umożliwia łatwe odczytanie wyników.

Waga medyczna mechaniczna: To tradycyjny typ wagi, który nie wymaga zasilania. Mechaniczna waga medyczna używa systemu sprężyn i dźwigni do wykonywania pomiarów. Mimo że są one mniej precyzyjne niż wagi elektroniczne, są bardzo trwałe i niezawodne.

Waga medyczna ze wzrostomierzem: Ta waga łączy w sobie wagę i wzrostomierz, co pozwala jednocześnie mierzyć wagę i wzrost pacjenta. Jest to szczególnie przydatne w kontekście medycznym, gdzie oba te parametry są często potrzebne do obliczenia wskaźników takich jak BMI.

Płaska waga medyczna: Płaska waga medyczna jest niska i szeroka, co ułatwia na nią wchodzenie. Jest to wygodne dla pacjentów z ograniczoną mobilnością lub problemami z równowagą.

Waga medyczna krzesełkowa do ważenia w pozycji siedzącej: Ta waga jest idealna dla osób, które mają trudności z utrzymaniem równowagi lub nie mogą stanąć. Posiada wygodne siedzisko, na którym pacjent może siedzieć podczas pomiaru wagi.

Waga lekarska z drukarką i analizą składu ciała: Ta zaawansowana waga nie tylko mierzy wagę, ale również analizuje skład ciała, dostarczając informacje na temat tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kości, a także ilości wody w organizmie. Dodatkowo, ta waga posiada wbudowaną drukarkę, która umożliwia szybkie wydrukowanie wyników pomiarów.

Ultradźwiękowa stacja pomiarowa do badania wzrostu i wagi: Ta stacja pomiarowa wykorzystuje technologię ultradźwiękową do precyzyjnego pomiaru wzrostu, a także posiada wagę do mierzenia masy ciała.

Stacja pomiarowa do określania wagi i wzrostu: Podobna do wagi medycznej ze wzrostomierzem, ta stacja pomiarowa jest zaawansowanym urządzeniem, które umożliwia jednoczesne mierzenie wagi i wzrostu.

Elektroniczna waga platformowa: Ta waga ma dużą, płaską platformę, na której pacjent stoi do pomiaru

W sklepie medycznym Medica 91 znajdziesz wagi takich producentów jak: 

Seca: To niemiecka firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości urządzeń do pomiaru masy i wysokości. Są oni liderem na rynku wag medycznych i oferują różne typy wag, od mechanicznych po elektroniczne.

Wunder: Jest to marka oferująca szeroki asortyment urządzeń do pomiaru masy i wysokości, zarówno dla profesjonalistów medycznych, jak i do użytku domowego.

ADE: Niemiecka firma ADE jest producentem szerokiej gamy wag medycznych, od prostych wag mechanicznych po zaawansowane wagi elektroniczne z dodatkowymi funkcjami, takimi jak analiza składu ciała.

Qardio: Jest to nowoczesna firma technologiczna, która produkuje inteligentne urządzenia do monitorowania zdrowia, w tym wagi medyczne. Ich produkty można łatwo synchronizować z aplikacjami na smartfony, co pozwala na łatwe śledzenie i analizę wyników.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sprzęt Medyczny Online tel.

612-232-390

info@medica91.com

    • POZNAJ NAS BLIŻEJ Medica 91 renomowany dostawca sprzętu medycznego od prawie 30 lat. Od początku naszej działalności zaopatrujemy centra medyczne, prywatne praktyki lekarskie i szpitale. Naszą misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla ochrony zdrowia. nr. 1 sklep internetowy dla lekarza. Zapoznaj się z naszymi wideo instrukcjami.
      kliknij tutaj

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl