+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Kolposkopy

Kolposkop to rodzaj medycznego mikroskopu używanego głównie w ginekologii do dokładnego badania szyjki macicy, pochwy i warg sromowych. Jest to urządzenie stacjonarne lub przenośne, które umożliwia lekarzowi zobaczenie powiększonego obrazu badanego obszaru.

Badanie kolposkopowe, czyli kolposkopia, jest procedurą diagnostyczną, która jest często stosowana po wynikach testów na obecność wirusa HPV (wirusa brodawczaka ludzkiego) lub nieprawidłowych wynikach cytologii, które mogą sugerować dysplazję lub inny stan przedrakowy.

Kolposkopia pozwala na dokładne zbadanie obszarów szyjki macicy, które mogą być źródłem nieprawidłowości i pozwala na pobranie wycinków (biopsji) tych obszarów do dalszych badań histopatologicznych. Kolposkopia może być również stosowana w diagnostyce innych stanów, takich jak zapalenie szyjki macicy, polipy czy brodawczaki.

To jest bardzo ważne narzędzie w prewencji i diagnostyce raka szyjki macicy, który jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet na świecie. Dzięki kolposkopii możliwe jest wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości i podjęcie odpowiednich działań terapeutycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium