telefon

+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Skiaskopy Retinoskopy

Skiaskop, często nazywany również retinoskopem, to narzędzie używane głównie w okulistyce do badania refrakcji oka, czyli sposobu, w jaki światło przechodzi przez różne struktury oka.

Budowa skiaskopu/retinoskopu: Skiaskop składa się zasilanego źródła światła, które jest skierowane na oko pacjenta, oraz zestawu soczewek korygujących. Światło jest kierowane przez małe szczeliny lub otwory, a operator obserwuje jak światło odbija się z wnętrza oka pacjenta. Istnieją dwa główne typy retinoskopów: ze szczeliną przechodzącą (przezroczystym obszarem) i ze szczeliną odbijającą.

Działanie skiaskopu/retinoskopu: W czasie badania skiaskopem, lekarz skierowuje światło do oka pacjenta i obserwuje odbicie światła z siatkówki - tylnej części oka. W zależności od tego, jak światło odbija się z siatkówki, lekarz może ocenić refrakcję oka pacjenta. Jeśli światło odbija się w określony sposób, oznacza to, że oko pacjenta jest albo dalekowzroczne, albo krótkowzroczne, albo ma astygmatyzm. Lekarz może następnie użyć zestawu soczewek korygujących, aby określić, jakie soczewki korekcyjne będą potrzebne, aby skorygować wadę refrakcji.

Zastosowanie skiaskopu/retinoskopu: Skiaskop/retinoskop jest używany głównie w okulistyce, ale również może być używany przez optometrystów i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem oczu. Używa się go do diagnozowania różnego rodzaju wad refrakcji, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Badanie skiaskopem jest również bardzo pomocne w określaniu refrakcji u małych dzieci i osób, które nie mogą aktywnie współpracować w standardowym badaniu wzroku.

W skrócie, skiaskop/retinoskop jest niezbędnym narzędziem dla lekarzy okulistów i optometrystów, umożliwiającym diagnozowanie i leczenie wad refrakcji oka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium