16 ostatnich NOWOŚCI!
Zawsze na czasie!
Dotykowy Monitor 12.0" Funkcji życiowych BT-770 BISTOS VITAL SIGNS
Dotykowy Monitor 12.0" Funkcji życiowych BT-770 BISTOS VITAL SIGNS
9 865,00 zł 8 390,00 zł
szt.
Pulsoksymetr BT-700s biurkowy
Pulsoksymetr BT-700s biurkowy
3 660,00 zł 2 599,00 zł
szt.
Torba medyczna TRM 73 - 38 l
Torba medyczna TRM 73 - 38 l
449,00 zł
szt.
Pulsoksymetr poręczny BT-720
Pulsoksymetr poręczny BT-720
3 650,00 zł 2 650,00 zł
szt.
Monitor Funkcji życiowych BT-720n SpO2 / NipBp
Monitor Funkcji życiowych BT-720n SpO2 / NipBp
4 350,00 zł 3 945,00 zł
szt.
Audiometr AudiTest
Audiometr AudiTest
5 340,00 zł 2 579,00 zł
szt.

Elektroniczny Stetoskop

Elektroniczny stetoskop – współczesne rozwiązania (na 2018 rok).

Elektroniczny stetoskop – Wyjście Audio

Większość stetoskopów współcześnie na rynku posiadają sygnał wyjściowy audio, który pozwala na przesyłanie danych w czasie rzeczywistym za pomocą towarzyszącego oprogramowania. To oprogramowanie może zawierać algorytmy opracowane do interpretacji i diagnozy wyjścia audio uzyskanego przez stetoskop (jak np. The CloudStetho).

Elektroniczny stetoskop
Stetoskop cyfrowy elektroniczny – rozwiązania zintegrowania z urządzeniami jak smart phone lub laptop

Dźwięk można następnie zapisać i przesłać drogą elektroniczną (np. pocztą e-mail) do przeglądania i analizowania przez innych lekarzy specjalistów. Niektóre elektroniczne stetoskopy umożliwiają transmisję danych za pośrednictwem jednostki wideokonferencyjnej.

Jednym z typowych problemów związanych ze stetoskopem akustycznym jest niesamowicie niski poziom dźwięku. Stetoskop elektronicznypomaga rozwiązać ten problem poprzez wzmocnienie dźwięków jakie wysyła ciało człowieka.

Stetoskopy elektroniczne wymagają konwersji akustycznych fal dźwiękowych na sygnały elektroniczne. Sygnały te są przesyłane przez zespół obwodów elektrycznych, który optymalizuje dźwięki do słuchania przy różnych częstotliwościach.

Ten zespół obwodów elektrycznych pozwala również na digitalizację (ucyfrowienie)  dźwięku i redukcję szumów otoczenia, aby umożliwić lekarzowi medycznemu najlepsze środowisko do prawidłowej diagnozy tego, co słyszy.

Stetoskop Elektroniczny Cyfrowy (digital stethoscope)

Niektóre stetoskopy elektroniczne są określane jako „cyfrowe stetoskopy” ze względu na ich zdolność do konwersji dźwięku audio na sygnał cyfrowy. Urządzenia te mogą również przesyłać podstawowe dane audio, które można udostępniać w czasie rzeczywistym lub przechowywać i przekazywać później.

Cyfrowe stetoskopy działają poprzez wykrywanie dźwięku przez czujnik elektroniczny (najlepiej piezoelektryczny) i przekształcanie tego dźwięku w energię elektryczną. Dźwięk jest następnie przepuszczany przez obwód, który się wzmacnia, filtruje zgodnie z częstotliwością i przekształca go z analogowego na cyfrowy. cyfrowy stetoskop

Stetoskop cyfrowy z elektroniczną transmisją danych z czujnikiem kryształem  piezoelektrycznym

Po „ucyfrowieniu” danych można je przesłać za pośrednictwem jednostki wideokonferencyjnej lub oprogramowania komputerowego w sieci. Aby czujnik elektronicznego stetoskopu przesyłał dane za pomocą USB w celu przechowywania i przesyłania oprogramowania, musi być jeszcze jeden elektroniczny odbiornik odpowiedzialny za przekształcenie dźwięku, odpowiednie wzmocnienie oraz przefiltrowanie aby przekazać dźwięk do ucha ludzkiego.

Wybór stetoskopu elektronicznego

Wybór stetoskopu do pracy wykracza poza markę i cenę. Aby dokonać dobrego zakupu, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Głowica – Poszukaj głowicy o dużej gęstości zbudowanego ze stali lub tytanu. Twardsze materiały przewodzą lepiej niż bardziej miękkie metale, takie jak aluminium (podobnie jak w przypadku stetoskopów tradycyjnych).
Lira słuchawki  – Lira najlepiej jak wykonana z tego samego materiału o wysokiej gęstości, co głowica i ustawiona pod kątem 15 stopni.
Membrana – Membrana powinna być mocna, odporna na przebicia i inne uszkodzenia.
Oliwki – końcówki douszne mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia dokładnej – prcezyjnej auskultacji. Powinny być wygodnie i bezpiecznie dopasować się do ucha.
W przeciwieństwie do stetoskopu akustycznego, elektroniczny stetoskop jest wyjątkowo przystosowany do  wykrywania dźwięków. Najprostszym sposobem jest umieszczenie małego mikrofonu w głowicy.

Ta metoda jest najmniej skuteczna ze wszystkich i może zwiększać zakłócenia. Inna metoda polega na umieszczeniu kryształu piezoelektrycznego na czele metalowego trzonu (jak w przypadku stetoskopu cyfrowego The CloudSteth).

Aplikacja dla IOS i Android dla stetoskopu cyfrowego The CloudStetho

Taki czujnik jest następnie umieszczany wewnątrz głowicy stetoskopu. Niektórzy producenci stetoskopów wolą umieszczać kryształ wewnątrz pianki za grubą membraną wykonaną z gumowatego materiału.

Inni używają elektromagnetycznej membrany z przewodzącą powierzchnią wewnętrzną. Ta konfiguracja tworzy czujnik pojemnościowy i reaguje na fale dźwiękowe w taki sam sposób, jak tradycyjny zakres akustyczny.

Jednak zamiast dźwięku powodującego fizyczne zmiany ciśnienia powietrza, dźwięk zmienia pole elektryczne. Ten rodzaj stetoskopu elektrycznego zachowuje dźwięk zakresu akustycznego z korzyściami wzmocnienia.

Ponieważ istnieje znacząca różnica między stetoskopem akustycznym a stetoskopem elektronicznym, specjaliści z dziedziny medycyny skomentowali, jak do pewnego stopnia można się przyzwyczaić do zakresu elektronicznego. Przy wielokrotnym użyciu większość praktyków rozpoznaje i docenia jakość dźwięku uzyskanego prze elektroniczny stetoskop.

Najlepszy stetoskop elektroniczny jest wyposażony w funkcje nagrywania, transmisji danych wyjściowych przewodowo (np. przez port USB) albo bezprzewodowej transmisji danych. wyjściowych.

Stetoskop Elektroniczny The CloudSteth Smart Phone - inteligentny stetoskop system do TELEMEDYCYNY

Stetoskop Elektroniczny The CloudSteth Smart Phone - inteligentny stetoskop system do TELEMEDYCYNY
Stetoskop Elektroniczny The CloudSteth Smart Phone - inteligentny stetoskop system do TELEMEDYCYNY

Stetoskop elektroniczny do telemedycyny dla profesjonalnego i domowego użytku - telemedycyna (z czujnikiem piezoelektrycznym) 

Plug & play - głowicę stetoskopu szybko można podłączyć do słuchawek AUDIO i mamy profesjonalny stetoskop gotów do działania!

Elektroniczny stetoskop inteligentny - cyfrowy - smart phone design przydatny w telemedycynie. The CloudSteth to nowoczesny stetoskop cyfrowy. System kompatybilny z Androidem oraz z iOS. Nowoczesny system telemedyczny do auskultacji z oprogramowaniem do pobrania na APP Store lub Google PLAY do generowania fono-audiogramów. W zestawie: stetoskop elektroniczny, słuchawki audio, przewód, instrukcja obsługi, USB kabel do ładowania. Stetoskop elektroniczny THE CLOUDsteth to słuchawki o niezrównanej jakości dźwięku. Słabe dźwięki, szmery serca i badanie otyłych pacjentów staje się o wiele łatwiejsze do zdiagnozowania za pomocą tego stetoskopu. Jego wzmocnienie  regulowanymi regulatorami głośności zapewnia wyjątkową kontrolę. Dodatkowo można używać własnych słuchawek AUDIO dzięki gniazdu na korpusie stetoskopu.

Cena: 1 195,00 zł 1 850,00 zł
  • promocja

Stetoskop Elektroniczny JABES J5 SMARTPHONE AUDIOGRAM

Stetoskop Elektroniczny JABES J5 SMARTPHONE AUDIOGRAM
Stetoskop Elektroniczny JABES J5 SMARTPHONE AUDIOGRAM

Elektroniczny stetoskop - cyfrowy - o tradycyjnym wyglądzie. JABES J5 to uniwersalny stetoskop elektroniczny. System kompatybilny z Androidem oraz (od stycznia 2016) z iPhone 5. Mistrzowski system do auskultacji z oprogramowaniem (w zestawie) do generowania fono-audiogramów. W zestawie: 3 m kabel PC, split cable kabel-łącznik do smart phone (rekomendowany do Android) i oprogramowanie. 

Cena: 1 550,00 zł

Stetoskopowy - Pokrowiec / Etui do stetoskopów

Stetoskopowy - Pokrowiec / Etui do stetoskopów
Stetoskopowy - Pokrowiec / Etui do stetoskopów

Bardzo praktyczne etui na stetoskop, które posiada zamknięcie na suwak. Wnętrze etui jest wyścielone miękką tkaniną welurową a całość otulona jest bardzo grubą pianką - 10mm. W celu zwiększenia bezpieczeństwa stetoskopu etui usztywnione jest płytą PP

Cena: 34,00 zł 40,00 zł
szt.
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl