+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Stetoskopy Pediatryczne

Stetoskop neonatalny i pediatryczny są specjalistycznymi narzędziami używanymi przez lekarzy i pielęgniarki do słuchania dźwięków wewnętrznych ciała niemowląt i dzieci.

Stetoskop neonatalny został zaprojektowany specjalnie dla najmłodszych pacjentów - noworodków i niemowląt. Jest on zazwyczaj mniejszy od stetoskopów dla dorosłych i dzieci, z małym kapturem o średnicy około 2,7 cm, aby dostosować się do małych obszarów klatki piersiowej noworodka. Pozwala to lekarzom słuchać precyzyjnych, wysokich częstotliwości, które są charakterystyczne dla tego grupy wiekowej.

Stetoskop pediatryczny jest przeznaczony do pracy z dziećmi i młodszymi pacjentami, którzy są więksi niż noworodki, ale nadal zbyt małe, aby używać stetoskopów dla dorosłych. Rozmiar membrany (kapturka) jest większy niż w stetoskopie neonatalnym, ale nadal mniejszy niż w stetoskopach dla dorosłych - zwykle około 3,3 cm. Dzięki temu stetoskop pediatryczny jest bardziej skuteczny w detekcji niskich i średnich częstotliwości, które są typowe dla tej grupy wiekowe

Podsumowując, główna różnica między stetoskopem neonatalnym a pediatrycznym polega na rozmiarze i typie dźwięków, które są w stanie wykryć. Stetoskop neonatalny jest mniejszy i lepszy do wykrywania wysokich częstotliwości, podczas gdy stetoskop pediatryczny jest nieco większy i lepszy do wykrywania niskich i średnich częstotliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium