Opcje przeglądania

Proktoskop wykorzystuje się do rektoskopii. Rektoskopia należy do badań endoskopowych końcowego fragmentu przewodu pokarmowego. Jest to wziernikowanie całej odbytnicy.

Anoskop i proktoskop to narzędzia stosowane w badaniach diagnostycznych układu pokarmowego, szczególnie odbytnicy i dolnej części jelita grubego.

Anoskop jednorazowy jest małym, stożkowatym rurkowym urządzeniem, często wykonanym z twardego plastiku. Jest stosowany do badania bezpośredniego odbytu i dolnej części odbytnicy. Anoskop posiada rękojeść oraz okno na boku, które umożliwia lekarzowi obserwację i ocenę stanu błony śluzowej. Anoskopia jest często wykorzystywana do diagnostyki i oceny hemoroidów, szczelin odbytu, guzków i innych nieprawidłowości. Urządzenie to jest jednorazowe, co oznacza, że jest używane dla jednego pacjenta, a następnie bezpiecznie usuwane, co pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji.

Końcówka jednorazowa do proktoskopu jest częścią urządzenia zwanego proktoskopem, który jest używany do badania odbytnicy i dolnej części jelita grubego. Końcówki proktoskopu są często wykonane z tworzywa sztucznego i są jednorazowego użytku. Końcówki te są zazwyczaj cylindryczne, mają otwarty koniec, który jest wkładany do odbytu, i są mocowane do korpusu proktoskopu.

Proktoskop jest nieco większy niż anoskop i może sięgać głębiej do jelita. Dzięki temu lekarze mogą ocenić ewentualne zmiany patologiczne w dolnej części jelita grubego. Badanie to jest często wykorzystywane do diagnostyki stanów zapalnych, polipów, guzów i innych nieprawidłowości. Podobnie jak w przypadku anoskopu, końcówki proktoskopu są jednorazowego użytku, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji.

Pamiętaj, że zarówno anoskopia, jak i proktoskopia, mimo że są to stosunkowo proste procedury, powinny być przeprowadzane przez doświadczonego specjalistę, takiego jak gastroenterolog lub chirurg proktologiczny.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sprzęt Medyczny Online tel.

612-232-390

info@medica91.com

    • POZNAJ NAS BLIŻEJ Medica 91 renomowany dostawca sprzętu medycznego od prawie 30 lat. Od początku naszej działalności zaopatrujemy centra medyczne, prywatne praktyki lekarskie i szpitale. Naszą misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla ochrony zdrowia. nr. 1 sklep internetowy dla lekarza. Zapoznaj się z naszymi wideo instrukcjami.
      kliknij tutaj

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl