telefon

+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Rektoskopy

Proktoskop wykorzystuje się do rektoskopii. Rektoskopia należy do badań endoskopowych końcowego fragmentu przewodu pokarmowego. Jest to wziernikowanie całej odbytnicy.

Anoskop i proktoskop to narzędzia stosowane w badaniach diagnostycznych układu pokarmowego, szczególnie odbytnicy i dolnej części jelita grubego.

Anoskop jednorazowy jest małym, stożkowatym rurkowym urządzeniem, często wykonanym z twardego plastiku. Jest stosowany do badania bezpośredniego odbytu i dolnej części odbytnicy. Anoskop posiada rękojeść oraz okno na boku, które umożliwia lekarzowi obserwację i ocenę stanu błony śluzowej. Anoskopia jest często wykorzystywana do diagnostyki i oceny hemoroidów, szczelin odbytu, guzków i innych nieprawidłowości. Urządzenie to jest jednorazowe, co oznacza, że jest używane dla jednego pacjenta, a następnie bezpiecznie usuwane, co pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji.

Końcówka jednorazowa do proktoskopu jest częścią urządzenia zwanego proktoskopem, który jest używany do badania odbytnicy i dolnej części jelita grubego. Końcówki proktoskopu są często wykonane z tworzywa sztucznego i są jednorazowego użytku. Końcówki te są zazwyczaj cylindryczne, mają otwarty koniec, który jest wkładany do odbytu, i są mocowane do korpusu proktoskopu.

Proktoskop jest nieco większy niż anoskop i może sięgać głębiej do jelita. Dzięki temu lekarze mogą ocenić ewentualne zmiany patologiczne w dolnej części jelita grubego. Badanie to jest często wykorzystywane do diagnostyki stanów zapalnych, polipów, guzów i innych nieprawidłowości. Podobnie jak w przypadku anoskopu, końcówki proktoskopu są jednorazowego użytku, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji.

Pamiętaj, że zarówno anoskopia, jak i proktoskopia, mimo że są to stosunkowo proste procedury, powinny być przeprowadzane przez doświadczonego specjalistę, takiego jak gastroenterolog lub chirurg proktologiczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium