telefon

+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Dopplery Naczyniowe

Doppler Hadeco Oprogramowanie V-Link Doppler Hadeco Oprogramowanie V-Link
Producent: Hadeco
Cena:

864,86 zł

szt.
zobacz więcej
Hadeco Bidop 7 Hadeco Bidop 7
Producent: Hadeco
Cena:

5 064,51 zł

szt.
zobacz więcej
Mankiet dopplerowski DPC 2,5 Hadeco Mankiet dopplerowski DPC 2,5 Hadeco
Producent: Hadeco
Cena:

440,44 zł

szt.
zobacz więcej
Ultrasonograf KOSMOS TORSO One system  uniwersalne POCUS  przenośne  USG  EchoStetoskop Ultrasonograf KOSMOS TORSO One system uniwersalne POCUS przenośne USG EchoStetoskop
Cena:

49 500,00 zł

Cena regularna: 58 988,00 zł

Najniższa cena: 49 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Badanie dopplerowskie pomaga w wykryciu nieprawidłowości w przepływie krwi tętniczej i żylnej. np. zwężenia w postaci blaszki miażdżycowej czy zakrzepy, które w każdej chwili mogą się oderwać i zablokować tętnicę (może to prowadzić np. do udaru mózgu, zawału serca czy zatorowości płucne ).

Badanie dopplerowskie, czyli USG Doppler wygląda tak samo jak typowe badanie USG. Lekarz robiący badanie wykorzystuje "efekt dopplera" . Głowica USG rejestruje zmiany częstotliwości fal ultradźwiękowych odbitych od krwinek czerwonych. USG, Ultrasonograf zbiera i nagrywa te zmiany a dalej obrazuje je na ekranie w postaci wykresu przedstawiającego prędkość oraz kierunek przepływu krwinek.

Wybór dopplera naczyniowego powinien zależeć od Twoich specyficznych potrzeb i wymagań.

Oto kilka podstawowych cech, na które warto zwrócić uwagę:

Czułość urządzenia: Bardzo ważne jest, aby doppler był w stanie wykrywać nawet najmniejsze zmiany w przepływie krwi.

Jakość dźwięku: Sprzęt powinien zapewniać czysty, dobrze zdefiniowany dźwięk, który pozwoli Ci łatwo zidentyfikować różne wzory przepływu.

Ergonomia i wygoda użycia: Urządzenie powinno być lekkie, wygodne w użyciu i łatwe do przenoszenia. Ważne są też takie kwestie jak długość przewodu i możliwość łatwego czyszczenia.

Żywotność baterii: Warto zwrócić uwagę na czas pracy na baterii, szczególnie jeśli planujesz często korzystać z urządzenia poza domem.

Dodatkowe funkcje: Niektóre dopplery oferują dodatkowe funkcje, takie jak cyfrowy wyświetlacz, zapis dźwięku czy możliwość podłączenia słuchawek.

Zakres częstotliwości: Doppler powinien mieć możliwość regulacji częstotliwości, aby dostosować ją do różnych potrzeb.

Typ sondy: Sondy mogą być albo stałe, albo wymienne. Wybór zależy od Twoich potrzeb – jeżeli planujesz wykonywać badania w różnych miejscach, lepsze mogą okazać się wymienne sondy.

Gwarancja i serwis: Urządzenie powinno mieć przynajmniej roczną gwarancję. Zwróć uwagę, czy producent zapewnia serwis po zakupie, a także czy są dostępne części zamienne.

Cena: Na koniec, ale nie mniej ważne, jest budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na urządzenie. Wybierz doppler, który oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny.

Przed zakupem dopplera naczyniowego warto skonsultować się z profesjonalistą w tej dziedzinie, np. lekarzem lub technikiem medycznym. Oni mogą podać Ci najbardziej aktualne i konkretne informacje na temat urządzeń dostępnych na rynku.

Technika CW

Urządzenia pracujące z zastosowaniem CW są szeroko wykorzystywane w diagnostyce zarówno wrodzonych, jak i nabytych wad serca. Umożliwiają oszacowanie stopnia zwężenia zastawek mięśnia sercowego poprzez określenie gradientu przezzastawkowego. Również stopień niedomykalności zastawki może zostać oceniony za pośrednictwem analizy intensywności fali zwrotnej. Według aktualnego piśmiennictwa doppler CW może być pomocny w nieinwazyjnej diagnostyce nadciśnienia płucnego.

Technika CW znajduje bardzo szerokie zastosowanie w takich specjalnościach jak angiologia, chirurgia naczyniowa, czy diabetologia. Za pomocą sond 4, 5, 8 i 10 MHz możliwe jest wykonywanie zabiegów naczyniowych, diagnostyka żylnej choroby zakrzepowo – zatorowej i przewlekłej niewydolności żylnej, segmentarne badanie ciśnienia, detekcja tętna na palcu i członku oraz ocena przepływu w okresie rekonwalescencji. Wykorzystanie urządzeń opartych o dwukierunkowy przepływomierz dopplera umożliwia również precyzyjne badanie przepływów naczyń czaszkowych. W sposób pośredni niewydolność żylną można diagnozować za pomocą sond do fotopletyzmografii (obrazuje lokalne zmiany objętości kończyny) oraz pneumopletyzmografii (analiza zmian objętości całej kończyny).

Techniki te pozwalają na charakterystykę stopnia refluksu żylnego, wydolności pompy mięśniowej oraz różnicowanie etiologii obrzęku i zmian troficznych kończyn. Z kolei dzięki sondom 5, 8 i 10 MHz możliwe jest obiektywne rozpoznawanie przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych poprzez obliczenie tzw. wskaźnika kostka-ramię (ankle-brachial index, ABI), który pozwala z 90% czułością i swoistością bliską 100% potwierdzić istotne hemodynamicznie zwężenie tętnic kończyn dolnych.

Dopplery wykorzystujące technikę CW stosowane są także w położnictwie i ginekologii. Podstawowym elementem oceny dobrostanu płodu jest badanie tętna, które można w sposób precyzyjny określić za pomocą sondy 2 MHz już od 16 tygodnia ciąży. Detektory tętna płodu umożliwiają obecnie jego zapis zarówno w formie cyfrowej, jak i w formie krzywej wyświetlonej na ekranie detektora (fala tętna). Miniaturyzacja tego typu urządzeń pozwala na ich zastosowanie w praktycznie każdych warunkach. Mimo rozwoju wielu opcji obrazowania za pomocą techniki dopplerowskiej metoda CW jest nadal nieodzownym elementem badania ultrasonograficznego, wykorzystywanym przez lekarzy wielu specjalności, zarówno w diagnostyce jak i ocenie efektywności leczenia licznych schorzeń, związanych z patologią naczyń krwionośnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium