+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Ultrasonograf KOSMOS TORSO One system uniwersalne POCUS przenośne USG EchoStetoskop

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 58 988,00 zł 58988.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Echo Nous KOSMOS
Kod produktu: Kosmos TORSO

Opis

Recenzja urządzenia po testowaniu przez Stowarzyszenie "Serce na Banacha" =>  https://sercenabanacha.org.pl/test-mobilnego-usg/

Aparat POCUS USG - Ultrasonograf EchoNous Inc, Seatle, WA USA  

Urządzenie POCUS KOSMOS USG można zintegrować ze smartfonami (za pomocą Hot Spot) w celu szybkiego przesyłania obrazowania do dalszej konsultacji. 

EchoNous, Inc KOSMOS składa się z Bridge Kosmos (dotykowego ekranu z kontrolerem), który zawiera oprogramowanie systemu EchoNous i jest podłączony kablem do sondy Kosmos Torso.

KOSMOS zapewnia przenośne obrazowanie ultrasonograficzne i obsługuje:

• Nieinwazyjne obrazowanie ultrasonograficzne serca, płuc i jamy brzusznej 

Działanie

System wspomagany algorytmami AI deep learning i do szybkiej diagnostyki / obrazowania.  

KOSMOS wykorzystuje do generowania ultradźwięków (puls-echo) obrazy ultrasonograficzne w czasie rzeczywistym. Ten proces obejmuje: przesyłanie impulsów akustycznych o wysokiej częstotliwości z sondy Kosmos Torso, wykrywając zwrócone sygnały z Kosmos Torso i przetwarzaniem powrotnym  odbijające się echem przez analogowe i cyfrowe przetwarzanie w celu utworzenia obrazów anatomii w czasie rzeczywistym (B- tryb i tryb M) oraz przepływ krwi (kolor Dopplera). Kosmos Bridge to zaprojektowany na zamówienie tablet zatwierdzony, wstępnie skonfigurowany i dostarczony przez EchoNous. Kosmos Bridge może działać na baterii i jest wyposażony w zasilacz.

Przeznaczenie aparatu USG POCUS 

KOSMOS jest przeznaczony do stosowania przez wykwalifikowanych i przeszkolonych pracowników ochrony zdrowia w ocenie klinicznej układu sercowego i płucnego oraz brzucha poprzez pozyskiwanie, przetwarzanie, wyświetlanie, mierzenie i przechowywanie zsynchronizowanych obrazów ultrasonograficznych, rytmów elektrokardiogramu (EKG) oraz dźwięków i fal osłuchowych cyfrowych (DA).

Uniwersalny system ultrasonograficzny

Ze względu na możliwości obrazowania ultrasonograficznego KOSMOS jest uniwersalnym diagnostycznym systemem ultrasonograficznym stosowanym w następujących zastosowaniach klinicznych i trybach pracy:

• Zastosowania kliniczne: kardiologiczne, piersiowe/płucne, brzuszne, naczyniowe obwodowe oraz naprowadzanie obrazowe przy umieszczaniu igły/cewnika,

• Tryby pracy: B-mode, M-mode, Color Doppler, połączone tryby B+M i B+CD oraz Harmonic Imaging.

KOSMOS jest przeznaczony do stosowania w opiece klinicznej i edukacji medycznej w populacjach pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Urządzenie jest nieinwazyjne, wielokrotnego użytku i przeznaczone do użytku

do stosowania u jednego pacjenta na raz.

  

SYSTEM Kosmos Bridge Tablet, Torso-One Probe

Kosmos Torso-One Android Probe dla Android Tablet*

2D, w tym oprogramowanie

TAK

TAK

Obrazowanie inwersji impulsów i redukcja plamek

TAK

TAK

Tryb M.

TAK

TAK

Color Doppler

TAK

NIE

Aplikacja AI do automatycznego etykietowania

TAK

TAK

Aplikacja AI Auto-Guidence Ocena automatyczna przez wskazówki / podpowiedzi

TAK

TAK

Aplikacja Automatycznej oceny AI

TAK

TAK

Aplikacja Auto-EF AI Auto EF (automatyczna frakcja wyrzutowa), w której aparat ultrasonograficzny automatycznie śledzi granicę wsierdzia i oblicza frakcję wyrzutową lewej komory, (kiedyś był ograniczony do najwyższego segmentu rynku aparatów USG serca)

TAK

TAK

Lista robocza DICOM i modalności

TAK

TAK

 

 

KOSMOS ultrasonograf

USG KOSMOS SYSTEM to jedyne poręczne narzędzie sterowane sztuczną inteligencją, z porównywalną jakością jak w stacjonarnych aparatach USG (opartych na wózkach).
Technologia Kosmos tworzy nowy świat kliniczny, oferując wysokiej klasy obrazowanie, EKG i cyfrową auskultację z zaawansowanymi funkcjami AI, CW i PW Doppler, aby wspierać lekarzy w podejmowaniu krytycznych decyzji w miejscu opieki. 
 
 
 
 
OBRAZOWANIE W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI JAK W SYSTEMACH WÓZKOWYCH
 PORĘCZNY PRZENOŚNY SYSTEM USG
 SYSTEM OPARTY NA SONDZIE  sektorowe
PLATFORMA ULTRAPRZENOŚNY APARAT USG  
DANE ZGODNE Z HIPAA I ZABEZPIECZONE
WSPARCIE DICOM W OBRAZOWANIU BADAŃ  SYSTEM CHROMECAST POZWALA NA WYGODNE PRZESYŁANIE OBRAZÓW DO EKRANU TELEWIZORA     PRZETESTOWANY APARAT USG NA PRZYPADEK UPADKU Z WYSOKOŚCI 1 METRA 

Platforma algorytmiczna

Ewoluująca platforma sztucznej inteligencji oparta na nowatorskich technikach deep learning (głębokiego uczenia) do rozwiązywania codziennych problemów w opiece zdrowotnej.
 
Nasza platforma AI jest przeznaczona dla wszystkich skanujących medyków, od początkujących lekarzy po ekspertów. Prowadzi skanujących medyków do najlepszego możliwego widoku i określa EF, SV i CO w ciągu kilku sekund, dając wszystkim lekarzom pewność potrzebną do podejmowania decyzji klinicznych i diagnostycznych przy łóżku pacjenta. 
 

Przypadki użycia EMS (w medycynie pogotowia ratunkowego)

FAST - Skoncentrowane skanowanie jamy brzusznej w urazie.
Skanowanie jamy brzusznej pod kątem oznak gromadzenia wolnego płynu, co wskazuje na możliwe krwawienie wewnętrzne.
Torso-1 przeznaczony jest do skanowania jamy brzusznej z diagnostyczną jakością obrazu dla pełnego zakresu pacjentów – dorosłych, normalnych dorosłych i otyłych dorosłych.
Planowane w drugim kwartale – FAST AI Oznaczenie anatomii, aby wspomóc skolenia.

Cardiac - Ocena czynności serca w sytuacjach kryzysowych.
Skanowanie serca w celu oceny wysięków i czynności serca - resuscytacja, czynność serca
Torso-1 przeznaczony do pełnej oceny kardiologicznej - narzędzia oparte na CW/PW (opcja dodatkowa), M-mode, Colour, PW-TDI, Auto EF AI.
Auto Cardiac AI — oznaczanie funkcji serca, pozycjonowanie sondy prowadzącej, ocenianie jakości obrazowania serca. Pomaganie stażystom w doskonaleniu ich umiejętności w zakresie etykietowania anatomicznego, prowadzenie działań w celu znalezienia prawidłowych pozycji sondy, ocenianie jakości obrazu, aby pomóc w nauce najlepszych praktyk obrazowania.
W drugim kwartale — pakiet automatycznej analizy kardiologicznej dostarczający automatycznie 23 pomiary kardiologiczne.

Skanowanie płuc — ocena wysięków i przekrwienia
Skanowanie płuc w celu oceny przyczyn duszności i Covid
Torso-1 przeznaczony do skanowania płuc z liniami A i wysiękami

Dostęp naczyniowy - umieszczanie linii za pomocą POCUS
Skanowanie w celu identyfikacji żył w celu uzyskania dostępu do cewnika
Sonda Lexsa do dostępu naczyniowego.
 
DYNAMICZNA elastyczność

Kosmos łączy się ze sprzętowym tabletem z systemem Android QC Snapdragon (wymagany do wykonywania obliczeń AI). Możesz teraz doświadczyć wysokiej jakości obrazu systemu 64/128 kanałowego i możliwości głębokiego uczenia się na własnym urządzeniu. Kup u nas w pełni załadowany Kosmos lub pobierz aplikację ze sklepu Google z aplikacjami i rozpocznij skanowanie.

Platforma edukacyjna

https://kosmosplatform.com/kosmos-up
 
Zaprojektowana przez ekspertów w dziedzinie ultrasonografii w celu rozwoju edukacji.
 

POCUS (point of care ultrasound - ultrasonografia w punkcie opieki)

Termin ultrasonografia w punkcie opieki (POCUS) odnosi się do przenośnych systemów ultrasonograficznych, które umożliwiają ocenę pacjentów bez konieczności fizycznej obecności na oddziale radiologii.
 
Innymi słowy, dobrą definicją technologii w punkcie opieki byłoby stwierdzenie, że POCUS obejmuje przenośne urządzenia ultrasonograficzne używane w procesie diagnostycznym w celu odniesienia się do określonych hipotez patologicznych, przy łóżku pacjenta; na oddziale ratunkowym, w karetce pogotowia, helikopterze lub samolocie ratunkowym. 
 
POCUS to bardzo przydatna technika obrazowania nie tylko dla lekarzy medycyny ratunkowej, szeroko stosowana w krajach europejskich oraz w ramach programów rezydencyjnych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i krajach europejskich.
 
Ultrasonografia w miejscu opieki (POCUS) to szybko rozwijająca się metoda diagnostyczna, którą wykonują i interpretują lekarze przy łóżku pacjenta. Coraz więcej raportów wskazuje, że POCUS może modyfikować diagnozy, kierować dalszymi testami i zmieniać terapię medyczną. 
 
 

O EchoNous

EchoNous uruchamia portal internetowy usprawniający edukację w zakresie ultrasonografii

Założona w 2016 roku firma EchoNous opracowuje wiodące w branży, inteligentne narzędzia POCUS, które pomagają lekarzom rozwiązywać typowe codzienne problemy w służbie zdrowia. Jej flagowe urządzenie, Kosmos, oferuje skany serca, płuc i jamy brzusznej o jakości diagnostycznej za pomocą poręcznego narzędzia. Produkt oferuje funkcje USG, EKG, kolorowego PW i CW Dopplera, działa jak stetoskop cyfrowy i zapewnia skanowanie serca sterowane sztuczną inteligencją - pierwsze w branży w jednym urządzeniu. Dowiedz się więcej na www.echonous.com.

Portal został zaprojektowany przez ekspertów zajmujących się ultrasonografią i umożliwia studentom medycyny skuteczniejsze rozwijanie umiejętności związanych z ultrasonografią. Platforma pomaga również przygotować studentów do środowisk klinicznych w branży, która coraz częściej wymaga biegłości w ultrasonografii.

Dane techniczne

Pamięć systemowa 128 GB
Gwarancja 5 lat
Waga Sonda Torso: 227 gram Tablet: 652 grams
Wyświetlacz 203,2 mm, gorilla glass, ekran dotykowy, 1920 x 1200 pikseli
Wymiary tabletu 216 x 146 x 59 mm
Wymiary sondy Torso 150 x 56 x 35 mm
Trwałość baterii 90 minut ciągłego skanowania
Połączenie 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-fi, Łączność DICOM, przetwarzanie na urządzeniu - nie wymagana łączność z chmurą

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium