Ultrasonograf KOSMOS TORSO One system uniwersalne POCUS przenośne USG EchoStetoskop

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 58 988,00 zł 58988.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Echo Nous KOSMOS
Kod produktu: Kosmos TORSO

Opis

Recenzja urządzenia po testowaniu przez Stowarzyszenie "Serce na Banacha" =>  https://sercenabanacha.org.pl/test-mobilnego-usg/

Aparat POCUS USG - Ultrasonograf EchoNous Inc, Seatle, WA USA  

Urządzenie POCUS KOSMOS USG można zintegrować ze smartfonami (za pomocą Hot Spot) w celu szybkiego przesyłania obrazowania do dalszej konsultacji. 

EchoNous, Inc KOSMOS składa się z Bridge Kosmos (dotykowego ekranu z kontrolerem), który zawiera oprogramowanie systemu EchoNous i jest podłączony kablem do sondy Kosmos Torso.

KOSMOS zapewnia przenośne obrazowanie ultrasonograficzne i obsługuje:

• Nieinwazyjne obrazowanie ultrasonograficzne serca, płuc i jamy brzusznej 

• Cyfrowe sygnały osłuchowe (DA)

Działanie

System wspomagany algorytmami AI deep learning i do szybkiej diagnostyki / obrazowania.  

KOSMOS wykorzystuje do generowania ultradźwięków (puls-echo) obrazy ultrasonograficzne w czasie rzeczywistym. Ten proces obejmuje: przesyłanie impulsów akustycznych o wysokiej częstotliwości z sondy Kosmos Torso, wykrywając zwrócone sygnały z Kosmos Torso i przetwarzaniem powrotnym  odbijające się echem przez analogowe i cyfrowe przetwarzanie w celu utworzenia obrazów anatomii w czasie rzeczywistym (B- tryb i tryb M) oraz przepływ krwi (kolor Dopplera). Kosmos Bridge to zaprojektowany na zamówienie tablet zatwierdzony, wstępnie skonfigurowany i dostarczony przez EchoNous. Kosmos Bridge może działać na baterii i jest wyposażony w zasilacz.

Przeznaczenie aparatu USG POCUS 

KOSMOS jest przeznaczony do stosowania przez wykwalifikowanych i przeszkolonych pracowników ochrony zdrowia w ocenie klinicznej układu sercowego i płucnego oraz brzucha poprzez pozyskiwanie, przetwarzanie, wyświetlanie, mierzenie i przechowywanie zsynchronizowanych obrazów ultrasonograficznych, rytmów elektrokardiogramu (EKG) oraz dźwięków i fal osłuchowych cyfrowych (DA).

Uniwersalny system ultrasonograficzny

Ze względu na możliwości obrazowania ultrasonograficznego KOSMOS jest uniwersalnym diagnostycznym systemem ultrasonograficznym stosowanym w następujących zastosowaniach klinicznych i trybach pracy:

• Zastosowania kliniczne: kardiologiczne, piersiowe/płucne, brzuszne, naczyniowe obwodowe oraz naprowadzanie obrazowe przy umieszczaniu igły/cewnika,

• Tryby pracy: B-mode, M-mode, Color Doppler, połączone tryby B+M i B+CD oraz Harmonic Imaging.

KOSMOS jest przeznaczony do stosowania w opiece klinicznej i edukacji medycznej w populacjach pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Urządzenie jest nieinwazyjne, wielokrotnego użytku i przeznaczone do użytku

do stosowania u jednego pacjenta na raz.

  

SYSTEM Kosmos Bridge Tablet, Torso-One Probe

Kosmos Torso-One Android Probe dla Android Tablet*

2D, w tym oprogramowanie

TAK

TAK

Obrazowanie inwersji impulsów i redukcja plamek

TAK

TAK

Tryb M.

TAK

TAK

Color Doppler

TAK

NIE

Aplikacja AI do automatycznego etykietowania

TAK

TAK

Aplikacja AI Auto-Guidence Ocena automatyczna przez wskazówki / podpowiedzi

TAK

TAK

Aplikacja Automatycznej oceny AI

TAK

TAK

Aplikacja Auto-EF AI Auto EF (automatyczna frakcja wyrzutowa), w której aparat ultrasonograficzny automatycznie śledzi granicę wsierdzia i oblicza frakcję wyrzutową lewej komory, (kiedyś był ograniczony do najwyższego segmentu rynku aparatów USG serca)

TAK

TAK

Lista robocza DICOM i modalności

TAK

TAK

 

 

KOSMOS ultrasonograf

USG KOSMOS SYSTEM to jedyne poręczne narzędzie sterowane sztuczną inteligencją, z porównywalną jakością jak w stacjonarnych aparatach USG (opartych na wózkach).
Technologia Kosmos tworzy nowy świat kliniczny, oferując wysokiej klasy obrazowanie, EKG i cyfrową auskultację z zaawansowanymi funkcjami AI, CW i PW Doppler, aby wspierać lekarzy w podejmowaniu krytycznych decyzji w miejscu opieki. 
 
 
 
 
Kosmos icons 32p Hi Res Orange    OBRAZOWANIE W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI JAK W SYSTEMACH WÓZKOWYCH
Kosmos icons 32p Torso Orange     PORĘCZNY PRZENOŚNY SYSTEM USG
Kosmos icons 32p Auscultation Orange     SYSTEM OPARTY NA SONDZIE LINIOWEJ 
Kosmos icons 32p ECG Orange    PLATFORMA ULTRAPRZENOŚNY APARAT USG 
Kosmos icons 32p AI Orange    TECHNOLOGIA OBRAZOWANIA OPARTA NA SONDZIE LINIOWEJ 
Kosmos icons 32p Secure Orange   DANE ZGODNE Z HIPAA I ZABEZPIECZONE
Kosmos icons 32p Exports Orange    WSPARCIE DICOM W OBRAZOWANIU BADAŃ
Kosmos icons 32p Archive Orange    SYSTEM CHROMECAST POZWALA NA WYGODNE PRZESYŁANIE OBRAZÓW DO EKRANU TELEWIZORA  
Kosmos icons 32p Durable Orange    PRZETESTOWANY APARAT USG NA PRZYPADEK UPADKU Z WYSOKOŚCI 1 METRA 

Platforma algorytmiczna

Ewoluująca platforma sztucznej inteligencji oparta na nowatorskich technikach deep learning (głębokiego uczenia) do rozwiązywania codziennych problemów w opiece zdrowotnej.
 
Nasza platforma AI jest przeznaczona dla wszystkich skanujących medyków, od początkujących lekarzy po ekspertów. Prowadzi skanujących medyków do najlepszego możliwego widoku i określa EF, SV i CO w ciągu kilku sekund, dając wszystkim lekarzom pewność potrzebną do podejmowania decyzji klinicznych i diagnostycznych przy łóżku pacjenta. 
 

Przypadki użycia EMS (w medycynie pogotowia ratunkowego)

FAST - Skoncentrowane skanowanie jamy brzusznej w urazie.
Skanowanie jamy brzusznej pod kątem oznak gromadzenia wolnego płynu, co wskazuje na możliwe krwawienie wewnętrzne.
Torso-1 przeznaczony jest do skanowania jamy brzusznej z diagnostyczną jakością obrazu dla pełnego zakresu pacjentów – dorosłych, normalnych dorosłych i otyłych dorosłych.
Planowane w drugim kwartale – FAST AI Oznaczenie anatomii, aby wspomóc skolenia.

Cardiac - Ocena czynności serca w sytuacjach kryzysowych.
Skanowanie serca w celu oceny wysięków i czynności serca - resuscytacja, czynność serca
Torso-1 przeznaczony do pełnej oceny kardiologicznej - narzędzia oparte na CW/PW (opcja dodatkowa), M-mode, Colour, PW-TDI, Auto EF AI.
Auto Cardiac AI — oznaczanie funkcji serca, pozycjonowanie sondy prowadzącej, ocenianie jakości obrazowania serca. Pomaganie stażystom w doskonaleniu ich umiejętności w zakresie etykietowania anatomicznego, prowadzenie działań w celu znalezienia prawidłowych pozycji sondy, ocenianie jakości obrazu, aby pomóc w nauce najlepszych praktyk obrazowania.
W drugim kwartale — pakiet automatycznej analizy kardiologicznej dostarczający automatycznie 23 pomiary kardiologiczne.

Skanowanie płuc — ocena wysięków i przekrwienia
Skanowanie płuc w celu oceny przyczyn duszności i Covid
Torso-1 przeznaczony do skanowania płuc z liniami A i wysiękami

Dostęp naczyniowy - umieszczanie linii za pomocą POCUS
Skanowanie w celu identyfikacji żył w celu uzyskania dostępu do cewnika
Sonda Lexsa do dostępu naczyniowego.
 
DYNAMICZNA elastyczność

Kosmos łączy się ze sprzętowym tabletem z systemem Android QC Snapdragon (wymagany do wykonywania obliczeń AI). Możesz teraz doświadczyć wysokiej jakości obrazu systemu 64/128 kanałowego i możliwości głębokiego uczenia się na własnym urządzeniu. Kup u nas w pełni załadowany Kosmos lub pobierz aplikację ze sklepu Google z aplikacjami i rozpocznij skanowanie.

Platforma edukacyjna

https://kosmosplatform.com/kosmos-up
 
Zaprojektowana przez ekspertów w dziedzinie ultrasonografii w celu rozwoju edukacji.
 

POCUS (point of care ultrasound - ultrasonografia w punkcie opieki)

Termin ultrasonografia w punkcie opieki (POCUS) odnosi się do przenośnych systemów ultrasonograficznych, które umożliwiają ocenę pacjentów bez konieczności fizycznej obecności na oddziale radiologii.
 
Innymi słowy, dobrą definicją technologii w punkcie opieki byłoby stwierdzenie, że POCUS obejmuje przenośne urządzenia ultrasonograficzne używane w procesie diagnostycznym w celu odniesienia się do określonych hipotez patologicznych, przy łóżku pacjenta; na oddziale ratunkowym, w karetce pogotowia, helikopterze lub samolocie ratunkowym. 
 
POCUS to bardzo przydatna technika obrazowania nie tylko dla lekarzy medycyny ratunkowej, szeroko stosowana w krajach europejskich oraz w ramach programów rezydencyjnych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i krajach europejskich.
 
Ultrasonografia w miejscu opieki (POCUS) to szybko rozwijająca się metoda diagnostyczna, którą wykonują i interpretują lekarze przy łóżku pacjenta. Coraz więcej raportów wskazuje, że POCUS może modyfikować diagnozy, kierować dalszymi testami i zmieniać terapię medyczną. 
 
 

O EchoNous

EchoNous uruchamia portal internetowy usprawniający edukację w zakresie ultrasonografii

Założona w 2016 roku firma EchoNous opracowuje wiodące w branży, inteligentne narzędzia POCUS, które pomagają lekarzom rozwiązywać typowe codzienne problemy w służbie zdrowia. Jej flagowe urządzenie, Kosmos, oferuje skany serca, płuc i jamy brzusznej o jakości diagnostycznej za pomocą poręcznego narzędzia. Produkt oferuje funkcje USG, EKG, kolorowego PW i CW Dopplera, działa jak stetoskop cyfrowy i zapewnia skanowanie serca sterowane sztuczną inteligencją - pierwsze w branży w jednym urządzeniu. Dowiedz się więcej na www.echonous.com.

Portal został zaprojektowany przez ekspertów zajmujących się ultrasonografią i umożliwia studentom medycyny skuteczniejsze rozwijanie umiejętności związanych z ultrasonografią. Platforma pomaga również przygotować studentów do środowisk klinicznych w branży, która coraz częściej wymaga biegłości w ultrasonografii.

Dane techniczne

Pamięć systemowa 128 GB
Gwarancja 5 lat
Waga Sonda Torso: 227 gram Tablet: 652 grams
Wyświetlacz 203,2 mm, gorilla glass, ekran dotykowy, 1920 x 1200 pikseli
Wymiary tabletu 216 x 146 x 59 mm
Wymiary sondy Torso 150 x 56 x 35 mm
Trwałość baterii 90 minut ciągłego skanowania
Połączenie 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-fi, Łączność DICOM, przetwarzanie na urządzeniu - nie wymagana łączność z chmurą

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sprzęt Medyczny Online tel.

612-232-390

info@medica91.com

    • POZNAJ NAS BLIŻEJ Medica 91 renomowany dostawca sprzętu medycznego od prawie 30 lat. Od początku naszej działalności zaopatrujemy centra medyczne, prywatne praktyki lekarskie i szpitale. Naszą misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla ochrony zdrowia. nr. 1 sklep internetowy dla lekarza. Zapoznaj się z naszymi wideo instrukcjami.
      kliknij tutaj

Producenci
Inni klienci kupili również
Ultrasonograf C10TX Black Edition WiFi / USB  USG 3 w 1 Dual
Ultrasonograf C10TX Black Edition WiFi / USB USG 3 w 1 Dual

10 749,00 zł

Cena regularna:

12 449,00 zł

Najniższa cena: 10 749,00 zł
szt.
Żarówka 03800-LED
Żarówka 03800-LED

630,00 zł

szt.
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl