Nasz asortyment stetoskopów Medica 91 czerpie z ponad 70-letniej tradycji polskiej ręcznej produkcji stetoskopów. Nasza firma jest dumną kontynuatorką tej długiej historii, zobowiązując się do utrzymania wysokich standardów jakości, które wyróżniają polskie stetoskopy na rynku medycznym.

EccoMed, jedna z naszych flagowych linii produktów, to wynik rzemieślniczej precyzji i nowoczesnych innowacji. Jesteśmy zaszczyceni, że 100% składników stetoskopów EccoMed stanowi polska produkcja, co podkreśla nasze zaangażowanie w lokalne dziedzictwo rzemieślnicze i ekonomię.

Dzięki tej długotrwałej tradycji oraz nowoczesnym technologiom, stetoskopy EccoMed są nie tylko narzędziami diagnostycznymi najwyższej jakości, ale także dumą polskiego dziedzictwa medycznego. Każdy zakup produktu z naszej linii EccoMed wspiera lokalną gospodarkę i przyczynia się do kontynuacji polskiego dziedzictwa w produkcji stetoskopów.

Stetoskopy

Stetoskop dydaktyczny Stetoskop dydaktyczny
Producent: ECOMED
Cena:

310,00 zł

szt.
zobacz więcej
Stetoskop ECOMED chrom Cardiology Stetoskop ECOMED chrom Cardiology
Producent: ECOMED
Cena:

286,00 zł

szt.
zobacz więcej
Stetoskop elektroniczny Skeeper Stetoskop elektroniczny Skeeper
Producent: SmartSound
Cena:

2 214,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Stetoskop elektroniczny SMARTHO-2 Stetoskop elektroniczny SMARTHO-2
Cena:

2 595,00 zł

szt.
zobacz więcej
Stetoskop Harvey™ DLX Welch Allyn z podwójną głowicą Stetoskop Harvey™ DLX Welch Allyn z podwójną głowicą
Cena:

1 034,00 zł

Cena regularna: 1 292,76 zł

Najniższa cena: 1 292,76 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Stetoskop internistyczny LightWeight Welch Allyn® Stetoskop internistyczny LightWeight Welch Allyn®
Cena:

129,00 zł

Cena regularna: 162,81 zł

Najniższa cena: 162,81 zł
zobacz więcej
 • promocja
Stetoskop internistyczny LUX Stetoskop internistyczny LUX
Producent: ECOMED
Cena:

216,00 zł

zobacz więcej
Stetoskop Professional™ Welch Allyn® Adult Stetoskop Professional™ Welch Allyn® Adult
Cena:

447,00 zł

Cena regularna: 558,90 zł

Najniższa cena: 558,90 zł
zobacz więcej
 • promocja
Stetoskop noworodkowy Stetoskop noworodkowy
Cena:

193,00 zł

szt.
zobacz więcej
Stetoskop Pediatryczny Professional™ Welch Allyn® Stetoskop Pediatryczny Professional™ Welch Allyn®
Cena:

447,00 zł

Cena regularna: 558,90 zł

Najniższa cena: 558,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Stetoskop seca s22 Pediatryczny Master Stetoskop seca s22 Pediatryczny Master
Producent: seca
Cena:

179,00 zł

Cena regularna: 232,85 zł

Najniższa cena: 194,65 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Stetoskop Tycos Harvey™ Elite Welch Allyn™ Cardiology Stetoskop Tycos Harvey™ Elite Welch Allyn™ Cardiology
Cena:

1 079,00 zł

Cena regularna: 1 346,22 zł

Najniższa cena: 1 346,22 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Ultrasonograf KOSMOS TORSO One system uniwersalne POCUS przenośne USG EchoStetoskop Ultrasonograf KOSMOS TORSO One system uniwersalne POCUS przenośne USG EchoStetoskop
Cena:

49 500,00 zł

Cena regularna: 58 988,00 zł

Najniższa cena: 49 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Stetoskopy, jaki stetoskop?

Stetoskopy. Jaki stetoskop? Kardiologiczny Harvey Elite.

Stetoskopy Wybierz kategorię: kardiologiczneanestezjologiczneinternistycznepediatryczne i neonatalneelektroniczne.

Typy stetoskopów - STETOSKOPY typy słuchawek lekarskich

Zobacz tutaj => PODCAST FILM STETOSKOP NA 3 ROK STUDIÓW MEDYCYNY  

Stetoskopy elektroniczne cyfrowe. Stetoskop eKuore Stetoskop Wise

Stetoskopy to narzędzia diagnostyczne używane przez lekarzy do osłuchiwania dźwięków wewnątrz ciała pacjenta. Istnieją różne rodzaje stetoskopów, z których każdy ma specjalnie zaprojektowaną głowicę do badania określonych obszarów ciała.

Stetoskopy kardiologiczne są zaprojektowane specjalnie do słuchania dźwięków serca i układu krążenia. Ich głowice słuchawkowe są cięższe, a membrany mają większą średnicę niż w innych typach stetoskopów. Dzięki temu są bardziej czułe na subtelne zmiany w tętnie i przepływie krwi. Są one również wyposażone w podwójny dren, co poprawia przewodzenie akustyczne i pozwala na dokładniejsze osłuchiwanie.

Stetoskopy anestezjologiczne mają mniejszą, jednostronną głowicę wyposażoną w membranę, co umożliwia ich wsunięcie pod ubranie pacjenta. Są one również często wykorzystywane do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.

Stetoskopy internistyczne są uniwersalnymi narzędziami diagnostycznymi i są najczęściej spotykane w praktyce lekarskiej. Pozwalają lekarzom na słuchanie tonów serca, szmerów nad polami płucnymi oraz badanie ukrwienia tętnic udowych i szyjnych.

Stetoskopy pediatryczne i neonatalne mają mniejsze korpusy, co umożliwia lekarzom całkowite przyleganie do ciała małego pacjenta. Są one również wyposażone w obrotową głowicę i zwykle występują w wersji dwustronnej z lejkiem i membraną akustyczną.

Wszystkie stetoskopy pozwalają na usłyszenie najcichszych szmerów, co zwiększa możliwości diagnostyczne i pozwala na dalszą pracę lekarzom tracącym słuch. Ponadto, dźwięki elektroniczne można zapisywać za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego lub aplikacji, co poszerza znacznie możliwości konsultacyjne i pozwala na wysyłanie plików dźwiękowych przez Internet.


Zastosowanie cyfrowego wzmocnienia dźwięku umożliwia
usłyszenie najcichszych szmerów, co zwiększa możliwości diagnostyczne i pozwala na dalszą pracę lekarzom tracącym słuch. Ponadto dźwięki elektroniczne można zapisywać za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego lub aplikacji– poszerza to w znacznym stopniu możliwości konsultacyjne, pozwala na wysyłanie plików dźwiękowych przez Internet. 

Stetoskopy Kardiologiczne

Głowica słuchawki kardiologicznej jest z reguły cięższa, jej membrana ma większą średnicę, a sercówka czyli lejek ma większą pojemność poduszki powietrznej. W tym typie słuchawek szczególnie starannie dobrane są proporcje pojemności kanałów akustycznych do pojemności poduszek pod membraną i sercówką. W stetoskopach kardiologicznych spotkamy bardzo często podwójny dren – dla każdego kanału słuchowego prowadzony jest indywidualny przewód, co poprawia przewodnictwo akustyczne. Lira najczęściej wyposażona jest w dodatkową sprężynę, która rozszerza strzałkę ugięcia sprężyny, tym samym poprawiając komfort pracy lekarza. Gęstość materiału użytego do produkcji ma zasadnicze znaczenie w eliminowaniu zakłóceń zewnętrznych, dlatego przodujące firmy używają do produkcji stal szlachetnej.

Stetoskopy Anestezjologiczne

Słuchawki te charakteryzują się niską, jednostronną głowicą wyposażoną w membranę. Taka konstrukcja umożliwia wsunięcie głowicy pod ubranie leżącego pacjenta. Ponadto doskonale nadają się do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. W wersji dla anestezjologa dren akustyczny zwykle wyposażony jest w łącznik. Dzięki temu lekarz anestezjolog może "odłączyć" się od osłuchu (aby wykonać inne czynności) i następnie łatwo powrócić do dalszego osłuchiwania.

Stetoskopy Internistyczne

słuchawki te należą do najczęściej spotykanych. Pozwalają osłuchać tony serca, szmery nad polami płucnymi, zaburzenia ukrwienia tętnic udowych i szyjnych, umożliwia badania perystatyki jelitowej itp. Tego typu stetoskop dostępny jest również w wersjach: dla dzieci i niemowląt noworodków. Ten model słuchawek jest popularnym instrumentem pośród lekarzy podstawowej opieki, internistów, lekarzy rodzinnych oraz studentów medycyny i pielęgniarstwa.

Stetoskopy Pediatryczne i Neonatalne

W typach słuchawek pediatrycznych i neonatalnych korpus / głowica i jednocześnie membrana i lejek są proporcjonalnie mniejsze, co umożliwia całkowite przyleganie do ciała małego pacjenta. Zwykle ten typ występuje w wersji dwustronnej z lejkiem (sercówką) oraz membraną akustyczną. Głowica jest w tej wersji jest obrotowa. 

 

elektroniczne cyfrowe  Stetoskop elektroniczny to zaawansowany narzędzie medyczne, które łączy tradycyjne funkcje stetosk

opu z nowoczesną technologią elektroniczną, umożliwiając precyzyjne i wyraźne słyszenie dźwięków ciała pacjenta. 

Stetoskop kardiologiczny Welch Allyn

internistyczne  Słuchawki lekarskie internistyczne to specjalistyczne słuchawki medyczne, które są projektowane dla internistów i innych profesjonalistów służby zdrowia. Służą one do precyzyjnego słuchania dźwięków ciała pacjenta, takich jak odgłosy serca, płuc i innych organów, co umożliwia lepszą diagnozę i monitorowanie stanu zdrowia.

kardiologiczne Stetoskopy kardiologiczne to specjalistyczne narzędzia medyczne zaprojektowane do precyzyjnego słuchania dźwięków serca i układu krążenia. Są wykorzystywane przez kardiologów i innych profesjonalistów służby zdrowia w celu dokładnej oceny funkcji serca, wykrywania szmerów i wad oraz monitorowania pacjentów z chorobami serca.

Głowica stetoskop pediatryczny

pielęgniarskie do mierzenia ciśnienia tętniczego jednostronne  Stetoskopy pielęgniarskie to narzędzia medyczne używane przez pielęgniarki do słuchania dźwięków ciała pacjenta w celu oceny stanu zdrowia i diagnozy. Stosowane również do mierzenia ciśnienia.

pediatryczne Charakteryzują się odpowiednim rozmiarem i konstrukcją, dostosowaną do anatomii małych pacjentów. Służą do precyzyjnego słuchania dźwięków ciała dzieci, takich jak odgłosy serca, płuc i innych organów, co umożliwia dokładną diagnozę i monitorowanie ich zdrowia. 

neonatalne noworodkowe  Charakteryzują się małym rozmiarem i delikatną konstrukcją, zaprojektowaną specjalnie dla najmniejszych pacjentów. Służą do precyzyjnego słuchania dźwięków ciała noworodków, takich jak odgłosy serca, płuc i innych organów, co umożliwia lekarzom i pielęgniarkom dokładną diagnozę i monitorowanie stanu zdrowia tych maluchów.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sprzęt Medyczny Online tel.

612-232-390

info@medica91.com

  • POZNAJ NAS BLIŻEJ Medica 91 sklep dla lekarza każdej specjalności to renomowany dostawca sprzętu medycznego od ponad 33 lat. Od początku naszej działalności zaopatrujemy centra medyczne, prywatne praktyki lekarskie i szpitale. Naszą misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla ochrony zdrowia. nr. 1 sklep internetowy dla lekarza. Zapoznaj się z naszymi wideo instrukcjami.
   kliknij tutaj

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl