+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Lampa do fototerapii

Lampa do fototerapii LS INFRA Lampa do fototerapii LS INFRA
Producent: MIMSAL
Cena:

947,00 zł

Cena regularna: 1 016,47 zł

Najniższa cena: 947,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Lampa Luxo Free Lampa Luxo Free
Producent: Luxo
Cena:

1 000,00 zł

Lampa do fototerapii dla noworodków to urządzenie medyczne, które jest wykorzystywane do leczenia żółtaczki u noworodków. Jest to stan, który często występuje u noworodków, kiedy ich młody organizm nie jest jeszcze w stanie skutecznie usuwać bilirubiny, co jest produktem rozpadu czerwonych krwinek.

Lampa do fototerapii generuje światło o określonej długości fali (zwykle w zakresie światła niebieskiego, około 460-490 nm), które jest bezpieczne dla noworodków, ale może przeniknąć do skóry dziecka i przekształcić bilirubinę w formę, którą organizm dziecka może łatwo usunąć. To specyficzne światło pomaga przekształcić bilirubinę, która jest nierozpuszczalna w wodzie, w formę, która jest rozpuszczalna w wodzie, co pozwala na jej wyeliminowanie z organizmu poprzez mocz i kał.

Konstrukcja lamp do fototerapii może się różnić, ale zazwyczaj składa się z następujących elementów:

Źródło światła: To jest najważniejsza część lampy do fototerapii. Jest to zazwyczaj lampa fluorescencyjna lub diodowa (LED) emitująca światło o określonej długości fali.

Panel ochronny: Zwykle wykonany z plastiku, zapewnia ochronę dla dziecka przed bezpośrednim kontaktem ze źródłem światła, a jednocześnie przepuszcza światło do skóry dziecka.

Stojak lub ramię: Służy do umieszczenia lampy nad dzieckiem. Często jest regulowany, aby dostosować wysokość i kąt padania światła.

Czasomierz: Niektóre lampy do fototerapii mają wbudowany czasomierz, który umożliwia kontrolę długości czasu leczenia.

Fototerapia jest stosowana wtedy, gdy poziom bilirubiny w krwi dziecka jest niebezpiecznie wysoki i istnieje ryzyko poważnych powikłań, takich jak uszkodzenie mózgu. Leczenie jest zwykle stosowane w ciągu pierwszych dni po urodzeniu i trwa od kilku do kilkunastu dni, w zależności od nasilenia żółtaczki i efektywności terapii. Decyzję o rozpoczęciu terapii podejmuje lekarz po ocenie stanu dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium