telefon

+48 61 835 4979   DARMOWA DOSTAWA OD 300 PLN! 

Spirometry

Spirometr ASPEL SPM SPIRO v.303 Spirometr ASPEL SPM SPIRO v.303
Producent: Aspel
Cena:

6 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr Datospir Touch EASY T Spirometr Datospir Touch EASY T
Producent: Sibelmed
Cena:

12 096,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr Sibelmed Datospir Touch EASY D Spirometr Sibelmed Datospir Touch EASY D
Producent: Sibelmed
Cena:

12 788,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr Sibelmed Datospir Touch EASY F Spirometr Sibelmed Datospir Touch EASY F
Producent: Sibelmed
Cena:

15 552,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr AIRA bezprzewodowy Spirometr AIRA bezprzewodowy
Producent: Sibelmed
Cena:

6 221,00 zł

szt.
zobacz więcej
Papier do spirometru Papier do spirometru
Cena:

11,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr  DATOSPIR TOUCH Diagnostic T Spirometr DATOSPIR TOUCH Diagnostic T
Producent: Sibelmed
Cena:

14 861,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr  DATOSPIR TOUCH Diagnostic D Spirometr DATOSPIR TOUCH Diagnostic D
Producent: Sibelmed
Cena:

15 552,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr Datospir Micro A Spirometr Datospir Micro A
Producent: Sibelmed
Cena:

5 000,00 zł

szt.
zobacz więcej
Spirometr Datospir Micro C Spirometr Datospir Micro C
Producent: Sibelmed
Cena:

6 567,00 zł

szt.
zobacz więcej

Spirometr / Spirometria - wprowadzenie

Spirometr smartphone android kieszonkowy Spirometria jest powszechnym testem używanym do oceny, jak dobrze pracują nasze płuca, mierzącym ilość powietrza wydychanego z płuc oraz jak szybko powietrze jest wydychane.

Spirometr służy do diagnozowania astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) i innych stanów, które wpływają na oddychanie. Spirometrię można również okresowo stosować do monitorowania stanu płuc i sprawdzania, jak przebiega leczenie przewlekłej choroby płuc.

Spirometria - dlaczego lekarz może zlecić test spirometryczny?

Lekarz może zalecić wykonanie badania spirometrycznego, jeśli podejrzewa, że objawy mogą być spowodowane przewlekłą chorobą płuc, taką jak: Astma - POChP - Przewlekłe zapalenie oskrzeli - Rozedma - Zwłóknienie płuc.

Jeśli zdiagnozowano już przewlekłą chorobę płuc, można okresowo stosować spirometrię, aby sprawdzić, jak dobrze działają leki i czy problemy z oddychaniem są pod kontrolą. Spirometrię można zamówić przed planowaną operacją, aby sprawdzić, czy czynność płuc jest odpowiednia do rygorów operacji. Dodatkowo, spirometria może być stosowana do badania zaburzeń płuc związanych z pracą. Współcześnie spirometria może być zlecona przez lekarza do testowania w warunkach domowych (samodzielnie).

Ryzyko badania

Spirometr bezprzewodowy Spirometria jest na ogół bezpiecznym testem jednak po wykonaniu testu pacjent może przez chwilę poczuć duszność lub zawroty głowy. Wykonanie testu wymaga pewnego wysiłku. Badanie spirometryczne nie jest zalecany w przypadku gdy pacjent przeszedł niedawno zawał serca lub inną chorobę serca. Rzadko test wywołuje poważne problemy z oddychaniem.

Spirometr - przygotowanie do badania spirometrycznego

Należy postępować zgodnie ze wskazówkami lekarza. Przed badaniem spirometrycznym należy unikać stosowania inhalacyjnych leków oddechowych lub innych leków. Inne przygotowania obejmują:

Ubiór - należy nosić luźne ubranie, które nie będzie przeszkadzać w głębokim oddechu.

Posiłki - powinno unikać spożywania dużego posiłku przed testem, aby łatwiej było oddychać.

Badanie spirometryczne

Test spirometryczny wymaga oddychania do rurki przymocowanej do urządzenie zwanego spirometrem. Przed wykonaniem testu pielęgniarka, technik lub lekarz udzielą Ci szczegółowych instrukcji. Słuchaj uważnie i zadawaj pytania, jeśli coś nie jest jasne. Prawidłowe wykonanie testu jest niezbędne do uzyskania dokładnych i miarodajnych wyników.

Prawdopodobnie zostaniesz poproszony zrobienia testu w pozycji siedzącej. Na nosie zostanie umieszczony klips, aby nozdrza były zamknięte. Należy wziąć głęboki oddech i następnie wykonać mocny wydech (najmocniejszy jak to możliwe) przez kilka sekund do rurki spirometru. Ważne aby usta utworzyły uszczelnienie wokół spirometru, aby powietrze nie przeciekało.

Zwykle pacjent poproszony do wykonania 3 testów aby wyniki były dokładne. Jeśli między trzema wynikami występuje zbyt duża zmienność, może być konieczne powtórzenie testu ponownie. Najwyższa wartość spośród trzech wyników testu jest używana jako wynik końcowy. Cały proces testu spirometrem zwykle trwa mniej niż 15 minut. Lekarz może podać lek wziewny w celu otwarcia płuc (lek rozszerzający oskrzela) po początkowej rundzie testów. Powinno poczekać 15 minut, a następnie wykonać kolejny zestaw pomiarów. Lekarz może następnie porównać wyniki dwóch pomiarów, aby sprawdzić, czy lek rozszerzający oskrzela poprawił przepływ powietrza.

Spirometr - wyniki testu spirometrycznego

Kluczowe pomiary spirometryczne obejmują:

FVC - wymuszona pojemność życiowa. Jest to największa ilość powietrza, którą można wydychać z płuc (najmocniej jak to możliwe). Niższy niż normalny odczyt FVC wskazuje na ograniczony oddech.

FEV - wymuszona objętość wydechowa. Jest to ilość powietrza jaką pacjent może wydmuchać z płuc w ciągu jednej sekundy. To badanie pomaga lekarzowi ocenić problemy z oddychaniem. Niższe odczyty FEV-1 wskazują na większe problemy z oddychaniem.

Wszystko co o spirometrach i spirometrii - historia, urządzenia i wprowadzenie do interpretacji: https://www.sibelmed.com/descarga-directa/Spirometry_Course_SIBELMED.pdf od naszego dostawcy z BArcelony, firmy Sibelmed.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium